1. /
  2. Новини
  3. /
  4. В БОЛГРАДСЬКІЙ РВА  ПРОЙШЛА...

В БОЛГРАДСЬКІЙ РВА  ПРОЙШЛА НАРАДА ЩОДО РОЗ’ЯСНЕННЯ ЗМІН ДО ПРИКОРДОННОГО РЕЖИМУ

Сьогодні перший заступник голови Болградської районної державної (військової) адміністрації Валерій Єребакан провів робочу нараду із залученням представників 17 прикордонного загону ім. полковника Олександра Жуковськогота керівників ОТГ району з метою роз’яснення внесення змін до постанови КМУ №1147″Про прикордонний режим”.

Представники 17 прикордонного загону ім. полковника Олександра Жуковського роз’яснили присутнім на нараді зміни, які передбачають обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі – це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

         Обмеження полягають у тому, що відтепер громадяни мають отримати дозвіл, щоб в’їжджати, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Державної прикордонної служби України (прикордонний загін відповідного регіону).

         Це стосується як фізичних так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

         Громадяни України, які мають намір в’їжджати до прикордонної смуги, мають подати до прикордонного загону перелік відповідних документів для отримання відповідного дозволу або якщо планують анулювати такий дозвіл.

Окремо Кабінет Міністрів України визначив категорію осіб, яким дозволи на перебування в прикордонних смугах отримувати не потрібно. Зокрема це:

         –  особи, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;

         –  водії вантажівок та особи, що їх супроводжують, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;

         –  особи, якій пересуваються транспортними засобами від одного до іншого населеного пункту поблизу лінії прикордоння, шляхами, які можуть заходити за цю лінію, за умови не зупинятися на таких ділянках;

         –  інші особи згідно з визначеним переліком (народні депутати, представники органів місцевої влади та інші чиновники чи правоохоронці).

Нормами законодавства визначено, що орган Державної прикордонної служби не пізніше 10 робочих днів з дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього (перелік передбачений прийнятими змінами), приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

         Про прийняте рішення (дозволу, відмови або анулювання дозволу) орган ДПСУ має повідомити заявника не пізніше наступного робочого дня після ухвалення рішення (використовуючи канал зв’язку, зазначений у зверненні).

Дозвільні документи після затвердження в МВС матимуть стандартизований вигляд і відрізнятимуться терміном дійсності, який буде зазначатися стосовно різних випадків (якщо мешкаєш у прикордонному населеному пункті чи вирішив одноразово завітати до прикордонної зони).

З огляду на те, що мешканці району мешкають в прикордонній зоні, представники прикордонного загону звернулись до керівництва Болградської РВА з проханням клопотати перед Одеською ОДА, щоб їм надали список громадян які прописані та проживають в прикордонній зоні аби не надавати їм перепусток, що дозволить спростити механізм роботи.

Також прикордонники звернулись до керівників ОТГ проводити на місцях роботу з населенням, надавати роз’яснення щодо механізму та порядку прикордонного режиму в умовах воєнного стану.