#безбарєрність
Уламок ворожого снаряду поцілив Володимиру нижче коліна. 32-річний водій пішов на фронт одразу після повномасштабного вторгнення. Боронив Чорнобиль, воював у Харківській області. А після поранення повернувся у крихітне село Мала Чернігівка, що на Житомирщині.
Від села до найближчого обласного центру зі шпиталем більше 150 кілометрів. Тож Володимир навіть уявити не міг, що відновлюватиметься майже вдома – у місті Овруч, що усього в 20 хвилинах їзди. Адже нещодавно зусиллями спільноти «Бізнес без бар’єрів» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олена Зеленська, там з’явився мобільний реабілітаційний модуль.
Безбар’єрний простір, сучасне обладнання, підтримка мультидисциплінарної команди лікарів – і тільки за перший місяць від старту проєкту фізичне та психологічне відновлення отримали 40 ветеранів. Хоча звернень було значно більше – адже фахівці модуля надають підтримку і цивільному населенню.
Про що йдеться? Не тільки про психологічну допомогу чи групову терапію, а й про соціальний захист. Залучення департаментів для опікування пораненими та їхніми родинами, юридичний супровід, консультації з питань працевлаштування у команді з місцевим центром зайнятості. Це все не плани – це підсумки першого місяця роботи модуля.
Звісно, осторонь не лишилися основні напрями допомоги: супровід протезування та постанова ходи на протезах, фізична реабілітація, відновлення мовлення, ерготерапія. А ще відповідні простори надають послуги безкоштовно та інтегруються у місцеву систему охорони здоров’я – це особливо важливо для довготривалої реабілітації, коли гострий період лікування вже минув.
На сьогоднішній день виробничі можливості соціальної франшизи складають 40 реабілітаційних просторів на рік. А щоб збудувати та запустити в роботу один такий модуль потрібно усього 1-2 місяці.
Масштабування проєкту у межах всієї країни – це не тільки допомога мешканцям віддалених громад, а й справжній порятунок для деокупованих територій, на яких зруйнована майже вся медична інфраструктура. Адже кожен і кожна повинні мати можливість відновитися та повернутися до повноцінного життя.
Проєкт зі встановлення мобільного реабілітаційного модуля в Овручі Житомирської області став можливим завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар’єрів» – компанії Visa і Ощадбанк, та за сприяння Житомирська ОДА. Реалізація проєкту відбувається у партнерстві Mindy Mindyfoundation та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA і Безбар’єрність у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської.
#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/434135250_749893950585378_2250912181806952733_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=gyuwCZ62xskAX-9vPJb&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AfDTNt9Uzi9qHT8SQnm5Hdw1QAc9rcpA3-xZ3QKbPjlrVw&oe=66082585)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/434197166_749893960585377_2682068985144486442_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=yqWiC4_a9CcAX9CeUia&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AfBlenuyZD7VZLz-9ugJW_mTDIenZm3shuYh-553YVePFw&oe=6606D743)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/434129359_749894047252035_7272208114129982247_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=t5asG_iAq_oAX8INbfX&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AfAtvg9ReDGoe2NWfQ-ZzB2W9zOWkG6Jff7HAQ8xk0l8Gw&oe=66081DB3)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/434110910_749893940585379_7957386594422987135_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=vJzBsSvLh18AX__oC-R&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AfDSMWgxDq_BvNqlOmVn8Yzg-heAUAWUXBOW97u6_GR6GA&oe=6606F11D)