НЕСПЛАТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ РОБОТОДАВЦЯМИ НАРАЖАЄ ПРАЦІВНИКІВ НА ВТРАТУ СТРАХОВОГО СТАЖУ
Не буде зайвим звернути особливу увагу громадян на те, що вирішальною умовою для набуття права на призначення пенсії після досягнення пенсійного віку є наявність страхового стажу. Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який сплачено єдиний внесок в сумі не менше мінімального розміру за місяць.
Обов’язок сплачувати єдиний соціальний внесок, до складу якого з 2011 року входять страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, покладено на роботодавців. Сплачується єдиний внесок в розмірі 22 відсотків нарахованих на фонд оплати праці кожного працівника за місяць.
Слід зазначити, що з 2024 року наші громадяни набувають право на призначення пенсії після досягнення пенсійного віку, при наявності не менше 31 року страхового стажу, із поступовим підвищенням мінімального страхового стажу до 35 років з 2028 року.
Якщо громадянин пропрацював більший термін, але трудові стосунки не були оформлені належним чином, або роботодавець не сплачував страхові внески чи не надавав звітність, такий працівник після втрати працездатності може залишитись без пенсії.
На жаль, не всі роботодавці усвідомлюють всю відповідальність. Порушення ними зобов’язань по сплаті страхових внесків за найманих працівників, позбавляє людей страхового стажу та права отримувати пенсію в майбутньому.