1. /
  2. Новини
  3. /
  4. В УКРАЇНІ ПОСИЛЯТЬ ПОКАРАННЯ...

В УКРАЇНІ ПОСИЛЯТЬ ПОКАРАННЯ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ ЗА НЕДОТРИМАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ

В квітні 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон про мобілізацію, який 16 квітня підписав президент Володимир Зеленський. З моменту набуття чинності законом українські роботодавці зобов’язані будуть дотримуватися нових законодавчих вимог.

Наразі роботодавці несуть відповідальність за включення нових співробітників до військового обліку. Це означає, що при прийомі на роботу без необхідних документів для військового обліку або з документами, що не відповідають вимогам, у ТЦК та СП застосовуватиметься чітко визначена норма, що дозволяє притягувати до адміністративної відповідальності або керівника компанії, або відповідальну за військовий облік особу.

Крім того, існує ймовірність, що ця норма може використовуватися для кримінального переслідування роботодавців за порушення статті 114-1 Кримінального кодексу України “Перешкода законній діяльності Збройних Сил та інших військових формувань”, якщо вони не виконають своїх зобов’язань у ролі посередника між ТЦК та СП, задіяного у призовній діяльності.

Напередодні ухвалення закону, 10 квітня 2024 року, Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект 10379, зареєстрований 25 грудня 2023 року.

Цей законопроект передбачає значне збільшення адміністративних штрафів за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію: суми штрафів збільшуються з 5100-8 500 гривень до 153000-204000 гривень.

Закон також запроваджує тимчасові обмеження на право керування транспортними засобами у разі мобілізації. Це стосується не лише фізичних осіб, а й компаній, які володіють автопарком.

Якщо ТЦК та СП не зможуть викликати громадянина, вони зможуть звернутися до суду для встановлення тимчасового обмеження права керування транспортними засобами.

Цей момент особливо важливий для компаній, бізнес яких залежить від мобільності працівників і логістики.