НОВИНИ ГРОМАД: ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ БОРГІВ – ЯК БОЛГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА НАВОДИТЬ ПОРЯДОК ІЗ НЕПЛАТНИКАМИ
Болградська міська рада розпочала співпрацю з приватним виконавцем для ефективного стягнення заборгованості на користь громади. Серед боргів, що підлягають примусовому виконанню, – несплата за оренду землі, податкові заборгованості та інші фінансові зобов’язання перед бюджетом Болградської громади.
Про те, як відбувається процедура примусового виконання судових рішень і які наслідки чекають на боржників, розповів приватний виконавець Виконавчого округу Одеської області Валерій Притуляк, з яким співпрацює Болградська міська рада.
– Пане Валерію, які Ваші основні завдання як приватного виконавця?
– Примусове виконання рішень судів та інших органів на території України. Насправді робота приватних виконавців практично не відрізняється від діяльності державних. Всі діють в межах одного закону, єдине, що приватні виконавці не можуть займатися справами соціального значення – наприклад, виселення, вселення, відібрання дитини тощо.
– З якими труднощами доводиться стикатися у роботі?
– Головні проблеми – це несвоєчасне надання інформації реєстраційними установами та відсутність у боржників майна, яке можна було б реалізувати для погашення боргів. Дехто уникає сплати, оформлюючи активи на інших осіб, або просто не має нічого офіційного у власності.
– Які помилки найчастіше допускають боржники?
– Найбільша помилка – це взагалі доводити справу до виконавчого провадження. Якщо людина вчасно не сплачує борги, то після відкриття виконавчого провадження вона ще й отримує штрафні санкції, які значно збільшують суму заборгованості.
– Наскільки часто місцеві ради звертаються до приватних виконавців?
-Все більше громад переходять на співпрацю з приватними виконавцями. Наприклад, Одеська міська рада вже активно використовує цей механізм, і поступово інші громади регіону теж долучаються. Болградська міська рада також вирішила діяти оперативно та ефективно, щоб найшвидше повернути у місцевий бюджет борги. Адже від цього залежить соціально-економічний розвиток громади.
– Як саме працює механізм стягнення заборгованості?
– Закон передбачає жорсткі обмеження для боржників:
Внесення до реєстру боржників
Блокування банківських рахунків
Арешт та продаж майна
Утримання боргу із зарплати, пенсії чи стипендії
Заборона на виїзд за кордон
Боржники спочатку намагаються ухилитися, сперечаються, але зрештою змушені виплатити борг, бо іншого виходу немає.
– Який метод впливу на боржників вважається найефективніший?
-Найбільше діє блокування рахунків. Адже майже всі користуються банківськими картками, мобільними додатками – і коли гроші раптом стають недоступними, це найшвидше змушує боржників діяти. Якщо ж цього недостатньо, тоді йде арешт майна та його продаж. Те, що людина накопичувала роками, можна втратити за кілька місяців. Тому борги краще сплачувати вчасно.
Болградська міська рада закликає мешканців громади не накопичувати борги, а вчасно виконувати свої фінансові зобов’язання, щоб уникнути неприємних наслідків.
Фото: ispolnitel.od.ua
За інформацією Болградської міської ради