ЗАСІДАННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ БОЛГРАДСЬКОЇ РВА
Засідання пройшло під керівництвом голови Болградської РДА Михайла Шарафаненка за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників ДСНС, поліції, Держпродспоживслужби та громад району.
Під час засідання в.о. начальника Болградського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Олена Радулова доповіла про епізоотичну ситуацію з інфекційних хвороб тварин (птиці) на території Одеської області.
Було зазначено, що епізоотична ситуація на Одещині залишається непростою, але контрольованою. Однак, вимагає посилення низки заходів з профілактики інфекційних хвороб тварин (птиці), зокрема ящуру, африканської чуми свиней (АЧС), грипу птиці, сказу і сибірки, та виявлення порушень з боку господарюючих субʼєктів, діяльність яких повʼязана з утриманням тварин (птиці), та щодо «стихійної торгівлі» харчовими продуктами тваринного походження.
Загроза ящуру, що виникла після спалаху в Угорщині, змусила Україну діяти оперативно. Держпродсложивслужба запровадила посилені заходи з контролю на кордоні та в прикордонних регіонах, що межують з країнами ЄС, до яких належить Одещина.
Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо АЧС та гарантування продовольчої безпеки разом з Нацполіцією та органами місцевого самоврядування було запропоновано посилити заходи з недопущення торгівлі у невстановлених місцях харчовими продуктами тваринного походження, зокрема отриманих від тварин, що не були піддані передзабійному та післязабійному огляду; обігу живих свиней без супровідних ветеринарних документів, ідентифікації та з порушенням правил транспортування тварин.
Щодо протидії поширенню сказу – Болградське РУ ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області разом з ОМС мають до кінця поточного року проаналізувати інформацію щодо кількості домашніх тварин (собак, котів, тхорів), що утримуються власниками в населених пунктах, та забезпечити їх вакцинацію проти сказу, а також в межах повноважень продовжувати реєстрацію та ідентифікацію домашніх тварин.
Ще однією загрозою є поширення диких тварин у населених пунктах. Тому місцева влада повинна не допускати утворення місць «проживання» диких та безпритульних тварин (у покинутих будівлях, присадибних ділянках тощо).
Що стосується боротьби із дикими мʼясоїдними тваринами (червона лисиця, шакал, єнотоподібний собака) у природі, то розпочинається підготовка до проведення осінньої кампанії з їх пероральної імунізації проти сказу, яка, зокрема, передбачає погодження з Одеською обласною військовою адміністрацією та Оперативно-тактичним угрупованням «Одеса» площі території у 25107,501 кв. км (у розрізі адміністративних районів, користувачів мисливських угідь, територій природно-заповідного фонду).
При весняному моніторингу на сказ диких тварин після проведення осінньої пероральної вакцинації диких тварин було добуто 107 голів, що свідчить про велику імовірність ураження диких тварин на сказ.
За результатами засідання комісією надані відповідні доручення головам міських, селищних та сільських рад району, керівникам структурних підрозділів Болградської РДА та територіальним органам виконавчої влади району.




