1. /
  2. Новини
  3. /
  4. В   БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ РОЗПОЧАТО...

В   БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ РОЗПОЧАТО  ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ І ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР

  Сільськогосподарськими підприємствами Болградського району  розпочато збирання врожаю озимих зернових та зернобобових культур. Станом на 19 червня 2023 року загальна площа збору ранніх зернових і зернобобових та масляничних культур (рапс) складає 122,89 тис. га, в тому числі: озимих зернових культур – 86,92 тис. га, ярові культури займають площу 8,62 тис. га, та озимого ріпаку 27,35 тис. га.

В 2023 році сільськогосподарськими підприємствами Болградського району планується зібрати 286,6 тис. тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур при середній врожайності по всім видам культур 30,0 ц/га, в тому числі озимих культур – 260,7 тис. тонн при середній врожайності 30,0 ц/га. Окрім цього планується зібрати озимого ріпаку 54,7 тис. тонн при середній врожайності 20,0 ц/га. 

Як зазначив голова Болградської райдержадміністрації Геннадій Бамбура, стан посівів озимих зернових культур оцінюється як добрий, що дозволяє сільгосппідприємствам нашого району отримати прогнозований врожай. Сподіваємося, що погодні умови і надалі будуть сприяти проведенню збиральної компанії.

За оперативними даними сільгосппідприємств та міських, сільських, селищних рад району в період жнив планується задіяти всього 284 комбайнів, із них: 188 власних зернозбиральних комбайнів та 96 залучених. У господарствах, які не в повному обсязі забезпечені зернозбиральними комбайнами, ведеться робота з укладання договорів про залучення зернозбиральних комбайнів. Середнє навантаження на один комбайн складе 433 га. 

Одночасно з підготовкою зернозбиральних комбайнів ведеться робота з підготовки зернотоків.

Станом на 19 червня 2023 року для проведення збиральних робіт за оперативними даними сільськогосподарські підприємства району забезпечені на 80% пально-мастильними матеріалами та на 100% сезонними працівниками.

В агропромисловому комплексі району здійснюються організаційно-технічні заходи щодо недопущення виникнення пожеж на хлібних масивах та прилеглих сільгоспугіддях, з боротьби з підпалюванням стерні та сухої рослинності. Збиральні роботи ведуться на належному організаційно–технологічному рівні.