1. /
  2. Новини
  3. /
  4. НА БОЛГРАДЩИНІ ПРОВОДЯТЬ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ...

НА БОЛГРАДЩИНІ ПРОВОДЯТЬ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ ЩОДО ЗАБОРОНИ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

Рятувальники неодноразово закликали громадян до того, щоб люди не спалювали сміття і суху рослинність, щоб не нищили природу та берегли здоров’я та життя своє та оточуючих.

27 квітня 2022 року фахівці Болградського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо недопустимості спалювання сухої рослинності.

Громадянам роздавали інформаційні листівки, щодо заборони спалювання сухої трави,  небезпеки, яку несуть такі пожежі. Співрозмовникам роз’яснили, що відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність, як адміністративна так і кримінальна.

Так,  за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 530 до 4 590 грн, на посадових осіб – від 4 590 до 15 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу вогнем для громадян передбачено штраф у сумі від 4 590 до 15 300 грн, для посадових осіб – від 10 710 до 30 600 грн.

У разі ж завдання природі великого збитку передбачена і кримінальна відповідальність.

Так, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.