ЩО СИМВОЛІЗУЄ СВЯТО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ
22 січня 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт об’єднання українських земель, Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.
⠀
Соборність – це не тільки про територіальну цілісність держави, а й про єдність народу, про його патріотизм, мужність і відданість своїй державі. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
⠀
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги. Це те єдине, що ми можемо дати майбутнім поколінням, нашим дітям, які хочуть жити на своїй рідній землі.
⠀
Як висловився Президент України В. Зеленський: «НАША ЄДНІСТЬ – НАША ЗБРОЯ».