«ДНІ ЛЮБОВІ ДО ВАКЦИНАЦІЇ»: НА ОДЕЩИНІ ВАКЦИНУЮТЬ ВІД КОРУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОПУСТИЛИ ПЛАНОВІ ЩЕПЛЕННЯ
В медзакладах Болградського району та в навчальних закладах розповідатимуть про важливість вакцинації проти кору. В такий спосіб Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) прагне привернути увагу батьків, вчителів до проблеми поширення захворюваності на кір на Одещині
❝ Протягом літа-зими 2023 року на Одещині проходила вакцинальна кампанія проти кору в ході якої нам вдалося щепити понад 90% дітей. Та попри це, ще близько 9000 дітей на Одещині досі не отримали щеплення від кору. Саме тому ми розпочинаємо проект, спрямований на батьків та освітян, щоб переконати їх у важливості вакцинації від кору ❞,- розповідає генеральний директор ЦКПХ Анташян Арам.
У межах проекту відбудеться ряд просвітницьких зустрічей з учителями та батьками школярів, на яких вони дізнаються про інфекційні захворювання та їх профілактику. Для дітей початкових класів проведуть відкриті уроки «Щеплення — суперсила від хвороб». В ігровій формі діти дізнаються, як саме вакцини вчать організм захищатись від інфекцій.
Діятиме проект протягом трьох місяців.
Протягом січня-березня 2024 року в освітніх закладах Одещини лікарі мобільних вакцинальних бригад проводитимуть щеплення від кору дітей молодших класів.
Виїзди відбуватимуться в громади міста Одеси та Одеського, Подільського, Болградського, Ізмаїльського, Білгород-Дністровського районів.
❝ Ми прагнемо, щоби люди, які відповідають за дітей – в першу чергу батьки чи опікуни, а також освітяни – мали змогу дізнатися більше про загрози, які несе кір для кожної невакцинованої дитини. Адже кір – це один із найбільш заразних вірусів у світі, який може абсолютно здорову дитину зробити інвалідом. Тож впродовж 3 місяців ми проводитимемо різні заходи для того, аби маленькі та дорослі одесити були озброєні знаннями, вакциновані, а відтак і захищені від небезпечної хвороби ❞, – підсумовує керівник проекту Панасюк Тетяна.
Разом ми можемо створити безпечне оточення для всіх!
Матеріал підготовлено у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.