1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Lend-lease – зброя перемоги

Lend-lease – зброя перемоги

Одним із вирішальних факторів перемоги у Другій світовій війні стала підтримка за програмою державної програми США ленд-ліз.

Повернути невитрачені матеріали або розрахуватись за них союзу треба було вже після війни. СРСР почали отримувати матеріали за цією програмою вже з осені 1941 року. Допомога від союзників відіграла важливу роль вже в битві за Москву.

Але після перемоги в Другій світовій війні Москва воліла забути про допомогу Заходу. Внесок союзників у перемогу усяко применшували. А СРСР до самого розпаду не розплатився за поставлену техніку.

7 квітня 2022 року США знову ухвалюють програму ленд-лізу, цього разу для України.

Сьогодні ми презентуємо новий ролик до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Росія, яка так старанно творила міф, що воювала без ленд-лізу і без України – зараз воює без ленд-лізу і проти України.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Виробництво відеоролика: Prosto production.

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Тетяна Бойко, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

Наукова консультація – Максим Майоров, Валентина Охлопкова.

Використано матеріали документальної фотовиставки “Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда”, підготовленої Громадською організацією “Корпус справедливості” за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною» (Ростислав Пилявець).