1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УРЯД ПОДАВ ДО ВЕРХОВНОЇ...

УРЯД ПОДАВ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО УМОВ НАБУТТЯ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ

Знагоди Дня Української Державності у Верховній Раді України відбулося урочисте засідання Парламенту. У ньому взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа, Президент Європейського Парламенту Роберта Мецола, члени Уряду, військовослужбовці та інші поважні особи.

У день першого офіційного святкування Дня Української Державності Уряд зареєстрував проект Закону про внесення змін до Законів України «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні Україна вперше офіційно відзначає День Української Державності. Символічно, що ми ведемо відлік нашої державності від року заснування Києва — центру прадавніх українських історичних земель. І символічно, що сьогодні наш Уряд подав до Верховної Ради проект закону щодо умов набуття громадянства України», — прокоментував Денис Шмигаль.

Як зазначив очільник Уряду, після ухвалення цього закону для отримання українського громадянства необхідно буде скласти комплексний іспит зі знання основ Конституції України, історії України та української мови. Ті ж, хто отримають громадянство за визначні заслуги перед Україною, або ті, хто проходять службу в Збройних Силах України й отримали громадянство, мають скласти три відповідні іспити протягом двох років із часу його отримання.

«Український народ своєю сміливістю та згуртованістю сьогодні пише нову історію України. Історію, де подвиг українського війська та всіх українців буде назавжди закарбований в пам’яті поколінь як приклад мужньої та самовідданої боротьби за свободу. І ми не дозволимо ворогам і недругам вкрасти чи стерти нашу історію, знецінити подвиги наших воїнів, митців, учених, подвиги нашої Української держави. Громадянство України — це привілей, який потрібно заслужити знаннями й повагою до основоположних засад нашої країни», — наголосив Прем’єр-міністр.