1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПОЗИЦІЯ МІНІНФРАСТРУКТУРИ ЩОДО ЗАЯВИ...

ПОЗИЦІЯ МІНІНФРАСТРУКТУРИ ЩОДО ЗАЯВИ РОСІЇ ПРО ВИХІД ІЗ «ІНІЦІАТИВИ ЩОДО БЕЗПЕЧНОГО ТРАНСПОРТУВАННЯ ЗЕРНА ТА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ З УКРАЇНСЬКИХ ПОРТІВ»

Позиція Міністерства інфраструктури України щодо заяви росії про вихід із «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів»:

“Хочемо наголосити, реалізація «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів» несе виключно гуманітарний характер. Саме тому українська сторона не зупинила коридор, навіть попри російські атаки 23 липня (наступного дня після підписання «Ініціативи»), 23 вересня – на порт «Одеса», а також нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру, які знеструмили портову інфраструктуру.

З 1 серпня, з моменту виходу з українського порту «Одеса» першого судна і до сьогодні нам вдалося експортувати більше 9 мільйонів тонн продовольства, з них більше 5 мільйонів тонн – до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Разом з тим наголошуємо, що Україна залишається надійним партнером для цивілізованого світу та готова продовжувати оперативно збирати та відвантажувати агропродукцію для забезпечення глобальної продовольчої безпеки”.