1. /
  2. Новини
  3. /
  4. УКРАЇНЦІ МАЮТЬ ПРАВО ПЕРЕТИНАТИ...

УКРАЇНЦІ МАЮТЬ ПРАВО ПЕРЕТИНАТИ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН, ПРЯМУЮЧИ НА ЛІКУВАННЯ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ

27 січня уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України». Відтак МОЗ надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

Наказ МОЗ № 574 (https://bit.ly/3Y9lbRA) чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном.

❗ Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

🗂 Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

ℹ Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення.

ℹ Детальніше тут: https://bit.ly/3RfcW4c