ГОЛОВИ ГРОМАД ТА НАЧАЛЬНИКИ ВІЙСЬКОВИХ АДМІНІСТРАЦІЙ МАЮТЬ ЗМОГУ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВИЯВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ ДІЯЛЬНОСТІ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ПІД ЧАС ВІЙНИ ТА ВНЕСЕННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗМІН ДО ЗАКОНОДАВСТВА
Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітет держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування Віталій Безгін звернувся до голів громад і начальників військових адміністрацій.
Майже рік пройшов від моменту ухвалення закону про функціонування місцевого самоврядування в період дії воєнного стану. Акт виконав свою місію, не дозволив системі завалитись та створив правила гри. Втім, є розуміння, що законодавство в даній сфері має прогалини, недосконалості та не повсюдно працює якісно. Це розуміння перш за все ґрунтується на ваших листах на комітет, особливо в частині діяльності голів громад, що наразі стали начальниками військових адміністрацій, – заначив народний депутат.
Він нагадав, що намагання покращити ситуацію свого часу призвели до реєстрації законопроекту №8056, який був певним симбіозом (прибирання прогалин плюс окремі питання перехідного періоду), та отримав обґрунтовані зауваження з боку представників органів місцевого самоврядування й експертного середовища. Але потреба вдосконалити законодавство лишається.
Тому прийнято рішення доопрацювати законопроект №8056, зосередити його норми винятково на вирішенні тих проблем, з якими зараз зіштовхуються представники ОМС та ВА, не торкаючись періоду після дії воєнного стану (для цього буде окремий проект), – сказав Віталій Безгін.
Він закликав голів громад та начальників військових адміністрацій допомогти з ідентифікацією ключових проблем, з якими вони зіштовхнулися через прогалини в законодавстві, і депутат попросив писати до Комітету в будь-який зручний спосіб. Також віз звернувся з проханням до профільних асоціацій також зібрати відповідну інформацію зі своїх членів.
За словами Віталія Безгіна, план підготовки законопроекту наразі виглядає так:
оновлення тексту законопроекту (або реєстрація нового) – до кінця квітня;
проходження комітету – 18 травня;
проходження першого читання – до кінця травня.