1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЧИ СМАКУВАТИМЕ ВАМ ЧЕРСТВИЙ...

ЧИ СМАКУВАТИМЕ ВАМ ЧЕРСТВИЙ ХЛІБ? АБО ОВОЧІ, ЯКИХ ТОРКНУЛАСЯ ЦВІЛЬ? ЧИ МОЖЕ ВИ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ КУПУЄТЕ ЗІПСОВАНЕ М’ЯСО

Упевнені, на ці питання не буде жодної відповіді «так». Бо ж здорове харчування – опція, яка у всіх людей за замовчуванням увімкнена.

А як щодо здорового споживання медіа? Для здоров’я перевірена інформація не менш важлива, ніж якісна їжа. І особливо під час війни. З якими джерелами варто попрощатися та як упіймати ментально-новинний баланс? Зібрали для вас корисні поради

Не ведіться на тривожний інформаційний вир

«Прилипнути» до екрану дуже легко: ніби тільки глянув, а години вже немає. Блукання у мережі призводить до залежності.

Не дозволяйте медіа помножувати стреси

Якщо відео або текст викликають напруження чи хвилювання – це ознака того, що вашим станом можуть маніпулювати.

Не сприймайте хибні пояснення

Реальні факти іноді інтерпретують у потрібну сторону. Такі тексти містять фрази: «ймовірно, це означає..», «це виглядає так, що..» і багато інших припущень.

Уникайте медіатригерів

Повідомлення про трагедії можуть викликати негативні спогади у людей, якщо вони чи їхні близькі опинялися у схожих ситуаціях.

Використовуйте перевірені джерела

Щороку журналістська громадськість складає білий список якісних онлайн-медіа – останній тут – https://bit.ly/3QNIzC7

Пильнуйте свої підписки у соцмережах

Анонімні телеграм-канали не несуть відповідальності за публікації, а ще – часто змінюють власників та можуть використовуватися ворогами.

Регулюйте час, витрачений на новини

Кожне медіа зацікавлене, щоб ви переглядали саме його контент. Між екранними сеансами та живим спілкування має бути баланс.

Навчіться переключатися

Вимкніть відео і звук, якщо вас накриває хвиля емоцій. Відрегулюйте свій стан: знайдіть очима п’ять предметів навколо вас і подумки назвіть їх.

Швидко – ще не означає якісно

Серйозні медіа витрачають час на перевірку інформації. А якщо тексти викликають багато емоцій, опубліковані швидко, але не містять підтверджених фактів – варто задуматися.

Аптечка емоційної самодопомоги – завжди поруч

Майте заготовки дієвих способів угамування непроханих емоцій. Безліч варіантів, наприклад, заспокійливі техніки дихання можна знайти ось тут – https://www.howareu.com/#section-first-aid-kit

Медіадієта – для ментального здоров’я

Свідомо не використовуйте смартфон під час їжі, спілкування чи інших важливих справ.

Ваш час – ваші правила

Дружба з медіа та гаджетами має покращувати здоров’я і ментальний добробут. Якщо це не так, то час змінювати правила дружби.

Усі поради – тут https://bbu.org.ua/poradi-shhodo-zdorovogo…

Поради щодо здорового медіаспоживання під час війни підготовлено лабораторією психології масової комунікації і медіаосвіти Інститут соціальної та політичної психології НАПН України Національна академія педагогічних наук України.

Проєкт реалізує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської – Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?