1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я НАГАДУЄ,...

ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я НАГАДУЄ, ЯКІ ОБСТЕЖЕННЯ ВАРТО ПРОЙТИ У БУДЬ-ЯКОМУ ВІЦІ ТА ПІСЛЯ 40 РОКІВ

✅ У будь-якому віці:

🔹Огляд терапевта – один раз на рік.

🔸УЗД органів черевної порожнини та малого таза – один раз на 1–2 роки.

🔹Рентгенографія органів грудної клітки чи флюорографія за показами або щороку, згідно з потребами медогляду за місцем роботи.

🔸Тестування на гепатити В, С і ВІЛ, якщо людина у групі ризику (був контакт із кров’ю чи біологічними рідинами; є часта зміна статевих партнерів, манікюр нестерильними інструментами тощо).

🔹Огляд стоматолога – один або двічі на рік.

🔸Огляд отоларинголога (лор) – один раз на рік.

🔹Огляд гінеколога – один раз на рік, проведення ПАП-тесту – раз на три роки після 21 року.

✅ Після 40 років:

🔹Контроль тиску. Якщо є верхні межі норми, необхідно звернутися до лікаря для нормалізації показників і призначення лікування.

🔸Електрокардіографія чи ехокардіографія покаже роботу вашого серця.

🔹Вимірювання маси тіла та розрахунок індексу маси тіла – це дозволить побачити, чи немає ожиріння, адже це фактор ризику багатьох захворювань, серед яких серцево-судинні захворювання, цукровий діабет тощо).

🔸Рівень холестерину.

🔹Скринінг колоректального раку – щороку потрібно здавати аналіз калу на приховану кров і робити колоноскопію кожні 10 років. Зазвичай таке обстеження проводять після 50 років, але якщо є покази (сімейний анамнез чи ваш особистий), потрібно проходити таке обстеження раніше.

🔸Огляд офтальмолога – один раз на два роки (або частіше) для попередження або діагностування на ранній стадії наслідків поширених патологій зору.

🔹Жінкам – УЗД щитоподібної залози, органів малого таза, молочних залоз з обстеженням регіонарних лімфатичних вузлів, черевної порожнини та нирок – один раз на два роки.

🔸Чоловікам – УЗД щитоподібної залози, черевної порожнини та нирок, передміхурової залози та брахіоцефальних артерій, оскільки чоловіки схильні до серцево-судинних захворювань – хоча б раз на два роки.