1. /
  2. Новини
  3. /
  4. У БАГАТЬОХ КРАЇНАХ ЛІКУВАННЯ...

У БАГАТЬОХ КРАЇНАХ ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ФІНАНСУЄТЬСЯ ПРИВАТНО, ТОЖ МАЙБУТНІ БАТЬКИ У БАЖАННІ МАТИ ДИТИНУ НЕСУТЬ ВЕЛИЧЕЗНІ ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ

Через це, а також через соціальну стигму послуги з відновлення репродуктивного здоров’я є майже недоступними для більшості людей.

⚡ Міністерство охорони здоров’я змінює ситуацію в Україні і впроваджує фінансування допоміжних репродуктивних технологій за програмою медичних гарантій (ПМГ).

ПМГ на 2024 рік покриватиме новий пакет послуг «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)».

Жінок направлятимуть для проведення першого курсу лікування безпліддя державним коштом виключно за медичними показаннями.

Лікарні за надану послугу отримуватимуть 60 324 гривні. Прогнозується, що держава зможе профінансувати 30 400 лікувальних циклів. Очікувана кількість новонароджених громадян України після впровадження такої послуги – близько 10 000.

ℹ️ Для долучення до ПМГ за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro)» медичні заклади мають укласти контракт із Національною службою здоров’я впродовж січня 2024 року за повною формою.