1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ГОТОВНІСТЬ ДО АДАПТАЦІЇ –...

ГОТОВНІСТЬ ДО АДАПТАЦІЇ – ОДНА З НЕОБХІДНИХ ВИМОГ, ЩОБ ЗРОБИТИ БУДЬ-ЯКУ ПОДІЮ З УВАГОЮ ДО ВСІХ ЇЇ УЧАСНИКІВ

Проаналізуйте: чи захищена локація від спеки? А якщо майданчик відкритий – є навіси? Раптом підніметься сильний вітер або накриє буря – як будуть захищені гості? Чи буде можливо перенести івент у закрите приміщення? Саме гнучкість дозволяє вберегтися від раптових стресових ситуацій.

Детально про це розповідає Гайд безбар’єрних подій, створений у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська.

Потенційні тригери варто усунути заздалегідь.

Світло стробоскопа, яскраві блиски та сильне мерехтіння можуть спричинити епілептичний напад. Підвищений рівень шуму у поєднанні з певними звуками здатний викликати зростання тривоги чи панічну атаку. Раптова перевірка мікрофону коротким постукуванням комусь нагадує постріли, а гучний рев мотоцикла, що промчав за вікном, легко можна сплутати із початком повітряної тривоги.

Якщо потенційні подразники не можна прибрати – про них обов’язково треба попередити. Під час анонсування в інтернеті, на друкованих афішах, у точках продажу квитків або електронною розсилкою. Бажано підготувати мапу локації з розташуванням звукових, світлових тригерів і маршрутами їх уникнення.

Будуть корисними сенсорні кімнати, оздоблені тактильними та візуальними елементами. Об’ємні пуфи, подушки, валики чи обтяжені ковдри допоможуть заспокоїтися. Вони м’яко тиснуть на тіло та імітують обійми. Навушники з шумозаглушенням забезпечать необхідну тишу. Пісочні годинники, предмети з різними текстурами та іграшки, що світяться або переливаються, допоможуть переключитися

Гайд доступний у форматі книги https://bit.ly/4diKCbJ та як розділ «Довідника безбар’єрності» https://bit.ly/3wdrgnO

Проєкт реалізується Безбар’єрність за підтримки спільноти «Бізнес без бар’єрів», зокрема компанії Група ДТЕК, у співпраці з командою київського проєкту Кураж.

Ілюстрація Валерія Борисенко

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

#бізнесбезбарєрів