1. /
  2. Новини
  3. /
  4. МЕРЕЖЕЮ ЧАСТО ШИРЯТЬСЯ ЗБОРИ...

МЕРЕЖЕЮ ЧАСТО ШИРЯТЬСЯ ЗБОРИ КОШТІВ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ, ЯКИМ ПОТРІБНА ТРАНСПЛАНТАЦІЯ ОРГАНІВ

Тож відповідаємо, скільки коштує трансплантація в Україні.

Спойлер: НІСКІЛЬКИ! 😇

Надання медичної допомоги методом трансплантації в Україні повністю оплачує держава!

З 2024 року, після вдалого завершення пілотного проєкту, напрям «трансплантація» увійшов до Програми медичних гарантій. Медзаклади укладають відповідні договори з НСЗУ Національна служба здоров’я України, а держава відшкодовує кошти за лікування кожного пацієнта.

Окрім безпосередньо трансплантації, держава оплачує ще послуги у дотрансплантаційному та посттрансплантаційному періодах.

У 2024 році НСЗУ підписала угоди з 39 закладами, які можуть надавати послуги з органної трансплантації та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

У першому кварталі 2024 року вже виконано 131 органну трансплантацію та 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин. За це держава заплатила медичним закладам понад 140 млн гривень. Загалом на трансплантацію у Програмі медгарантій-2024 закладено майже 1,3 млрд гривень.

ℹ️ Імуносупресивні лікарські засоби, які необхідно пожиттєво приймати пацієнтам після органної трансплантації, включено до переліку лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. У Переліку – 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів, 15 із них – повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.