1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ГОСПІТАЛЬНОЇ РАДИ...

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ГОСПІТАЛЬНОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ ЗА 2024 РІК: ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ, НОВІ ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ У МАЙБУТНЬОМУ РОЦІ

🗞️20 грудня 2024 року в Одесі відбулося засідання Госпітальної ради Одеського госпітального округу під керівництвом голови Госпітальної ради Одеського госпітального округу, першого заступника голови (начальника) Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександра ХАРЛОВА та директора Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксани РОКУНЕЦЬ-СОРОЧАН.

У нараді взяли участь представники голів сільських, селищних, міських рад для обговорення термінових питань, що стосуються майбутнього медичної сфери регіону у 2025 році. Основні з них:

◽️Реалізація державної політики в галузі охорони здоров’я на рівні Одеського госпітального округу. З цього питання виступив Олександр ХАРЛОВ, перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації. Підбив підсумки реалізації на місцевому рівні низки державних ініціатив, спрямованих на покращення доступності медичних послуг та підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я. Перший заступник виокремив позитивні зміни та зазначив заходи, які потребують допрацювання.

◾️Перспективи та завдання розвитку Одеського госпітального округу на 2025 рік.

Доповідачем був Володимир ІВЧУК, директор Центру інноваційної діяльності НУОЗ ім. П.Л. Шупіка. Він презентував план розвитку медичної інфраструктури на 2025 рік, який включає кілька ключових напрямків:

🔺оптимізація ліжкового фонду: планується зменшити кількість ліжок на 15% (до 4,7 ліжка на 1000 населення), щоб підвищити ефективність їх використання;

🔺реструктуризація функцій закладів охорони здоров’я: згідно з новими маршрутами пацієнтів будуть визначені заклади, що спеціалізуються на лікуванні певних захворювань, зокрема при гострих станах (інсультах, травмах, пологах тощо).

🔺модернізація медичної інфраструктури та залучення інвестицій: заплановано значне оновлення медичних установ та впровадження новітніх технологій.

🔺розвиток медико-соціальних послуг: інтеграція соціальних послуг у медичні заклади для комплексного обслуговування пацієнтів.

☝️Окрему увагу приділили наступним завданням:

✔️фінансова стійкість закладів охорони здоров’я та забезпечення ефективності їх роботи;

✔️перекваліфікація медичного персоналу для покращення якості обслуговування населення;

✔️розробка стратегічних планів розвитку на 2025 рік для кожної медичної установи в межах округу.

Перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації наголосив, що 2025 рік стане роком модернізації та значних змін у медичній сфері Одеського госпітального округу. Попереду усіх чекає багато нових викликів, зобовʼязань, клопіткої щоденної роботи, та тільки у спільній комунікації та добросовісному виконанні поставлених цілей, зможемо дати нові гарні результати з медицини.

В ході засідання підсумували виконання плану розвитку за поточний рік та визначили, які плани потребують подальшого коригування у діяльності закладів. Визначили головні індикатори у медичній системі на 2025 рік. Кожний голова громади отримав доручення переглянути результати роботи кластеру у сфері охорони здоров’я та підготувати презентаційний матеріал з новими цілями для покращення та розвитку кластеру. Це дозволить Госпітальній раді Одеського госпітального округу оновити загальну програму розбудови медицини на Одещині та масштабувати нові проєкти у 2025 році. Розвиток кластерів дозволить створити потужну матеріально-технічну базу, залучати нові кадри, боротися не тільки за місцевих пацієнтів, а й пацієнтів з інших громад, налагодити транскордонні звʼязки. Кожна громада має бути вмотивована, щоб докласти максимум необхідних зусиль для посилення загального кластеру та у створенні якісної конкурентоспрожності.

Александр Харлов

Одеська обласна державна адміністрація

Міністерство охорони здоров’я України