В БОЛГРАДІ ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
Щорічно 14 грудня ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Під час ліквідації аварії на четвертому блоці Чорнобильської АЕС було задіяне понад 300 мешканців Болградського району.
Зараз у Болградському районі проживає 134 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 26 осіб першої категорії, 47 осіб другої категорії, 40 третьої та 2 особи четвертої, а також 8 вдів померлих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та 11 дітей потерпілих внаслідок катастрофи.
З нагоди вшанували учасників ліквідації наслідків аварії, біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської АЕС у місті Болграді, пройшов тематичний захід з покладанням квітів, за участі першого заступника голови Болградської РВА Валерія Єребакана, першого заступника Болградського міського голови Андрія Гарвалова, секретаря Болградської міського ради Віри Ніколаєнко, ліквідаторів, духовенства, представників структурних підрозділів Болградської міської ради та жителів району.
На жаль, багато кого з ліквідаторів вже давно немає серед живих. Хвилиною мовчання і квітами, які лягли до підніжжя пам’ятного знаку, учасники заходу вшанували пам’ять загиблих та померлих героїв, які ціною власного життя закрили смертоносне дихання атомного реактора.
«Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму» – зазначив у своїй промові Валерій Єребакан.
Зазначимо, що 26 квітня 1986 року в мирний час Україна втратила частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Власне тоді ліквідатори аварії подали нам приклад героїзму, мужності, любові до своєї країни. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. За аналізом науковців, відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
Найбільший злочин тодішнього керівництва УРСР та СРСР в тому, що воно намагалося приховати масштаби трагедії. Відтак, за підрахунками, радіоактивного ураження зазнали близько 600 тисяч осіб. Наразі навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.