ДО УВАГИ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ – ЗМІНИ УМОВ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ
Згідно Постанови КМУ № 162 від14.02.2025 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 і від 16 серпня 2024 р. № 932» впровадженні наступні зміни:
Можливість внесення в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про встановлення, зміну групи інвалідності (зокрема групу інвалідності, причину та строк, на який встановлено інвалідність), наявність тяжких хвороб без встановлення інвалідності (підпункт 12 п. 5, підпункт 9-1 п. 19 Порядку 932).
Добровільність подання документів, що засвідчують інвалідність чи тяжкі хвороби до ТЦК та СП (п. 8 Порядку 932).
Можливість подання документів до ТЦК та СП, що засвідчують інвалідність чи тяжкі хвороби законними представниками військовозобов’язаних (у відповідних випадках від їхнього імені їхні батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники та інші законні представники) (п. 8 Порядку 932).
Можливість подавати до ТЦК та СП дублікати медичних висновків про дітей з інвалідністю до 18 років, виданий закладом охорони здоров’я (п. 8 Порядку 932).
Можливість подавати до ТЦК та СП засвідчені власним підписом копії довідок до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, витягів з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідок для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за умови пред’явлення оригіналу документів.
«Оригінали документів після звіряння з їх копіями повертаються особі, яка подає такі документи» (п. 8 Порядку 932).
Уточнено, що постанова військово-лікарської комісії приймається без присутності особи та без проведення медичного огляду на основі поданих документів та/або даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я (п. 8 Порядку 932).
Встановлено можливість отримання відомостей по наявність інвалідності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою соціальної сфери та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів (пункт 8-1 Порядку 932).
Коментар. За технічної реалізації такого інформаційного обміну особи з інвалідністю матимуть можливість отримати відстрочку за допомогою Резерв+ без прив’язки до пенсійного посвідчення по інвалідності.
Визначено, що особи, щодо яких шляхом електронної інформаційної взаємодії отримана інформація про наявну інвалідність, не підлягають направленню на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду, зокрема з метою взяття на військовий облік громадян України чоловічої статі (пункт 8-1 Порядку 932).