1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ВАГІТНА ЖІНКА ОБОВ’ЯЗКОВО СТРАЖДАЄ...

ВАГІТНА ЖІНКА ОБОВ’ЯЗКОВО СТРАЖДАЄ ЧЕРЕЗ ТОКСИКОЗ, А ЩОЙНО ВІН МИНЕ – ПОЧИНАЄ КВІТНУТИ ТА СЯЯТИ

А ще малюк у животі неодмінно змушує гризти крейду та смакувати морозиво з гірчицею. І, звісно ж, гормони: у майбутніх мам постійно змінюється настрій – то сльози ллють, то за мить сміються.

🤰Зі скількома схожими стереотипами стикається вагітна жінка?

Навіть не будемо пробувати рахувати, бо їх – безліч. Як і некоректних та відверто грубих питань, що кожен знайомий (та й незнайомий) вважає за потрібне поставити:

🛑А хто там у тебе? Живіт як у сусідки, що хлопчика народила.

🛑Вагітність нормальна? Бо щось у тебе щоки набрякли.

🛑Сама будеш народжувати чи планується кесарів розтин?

🛑А чого ти й досі працюєш? Давно час у декреті відпочивати.

🛑Ще не народила?

📒Про те, як коректно взаємодіяти з різними людьми, розповідає оновлений розділ «Довідника безбар’єрності». Один із матеріалів присвячений спілкуванню з вагітними жінками (📲https://bf.in.ua/ethics/vahitna-zhinka). Серед іншого він рекомендує не проявляти гіперопіку – надмірний контроль та зайва увага створюють дискомфорт.

💖Кожна вагітність – унікальна, і кожна жінка цей фізіологічний стан переживає по-своєму. Якщо дуже кортить поділитися власним досвідом материнства чи пологів, то робити це слід дуже обережно і тільки отримавши згоду. Інформація має нести практичну користь, але точно не створювати нові страхи, як-от можлива байдужість медичного персоналу чи ймовірні ускладнення.

👩‍🍼А ще кожна жінка сама робить вибір, коли народити дитину. І коментарі щодо недоречності вагітності під час війни абсолютно неприпустимі. Вони знецінюють свідомо прийняте рішення, можуть викликати почуття провини, спровокувати тривогу та порушити емоційний стан. У розмові з майбутньою мамою слід зберігати нейтральність і чуйність.

І навіть якщо ви бачите, що вагітна жінка палить або вживає алкоголь, це не привід одразу втручатися: у випадку незнайомої людини це може бути неетично. В інших варіантах слід врахувати контекст і ваші стосунки. Відкрите питання: «Чи ти обговорювала це зі своїм лікарем?» створить простір для діалогу без осуду.

Більше про коректну комунікацію читайте в «Довіднику безбар’єрності» (https://bf.in.ua) – посібнику із сучасної етики взаємодії, створеному у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів».

📝Матеріал створено разом із Мариною Марченко, співзасновницею і головою ГО «Генерація матерів Лада» та Тетяною Мураткіною, головою Фонд Маша. Оновлення здійснено за підтримки компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».

#bezbariernist#безбарєрність#barrierfree

#бізнесбезбарєрів