РОЗВІНЧУЄМО МІФ: ЧИ ВПЛИВАЄ НАЯВНІСТЬ ДОГОВОРУ З НСЗУ НА РОБОТУ ЗАКЛАДУ В ЕСОЗ
Часто у приватних закладів та лікарів-ФОПів виникає запитання: чи означає реєстрація в ЕСОЗ обов’язкове укладання договору з НСЗУ? Ставимо крапку в цьому питанні: це два різні процеси.
Реєстрація в ЕСОЗ — це вимога Ліцензійних умов для всіх медзакладів, незалежно від форми власності. Мета проста: створити єдину електронну медичну картку пацієнта, де зберігаються медичні дані людини, незалежно від місця лікування. Це дозволяє лікарям бачити повну картину лікування (за згодою пацієнта).
Реєстрація в ЕСОЗ не зобов’язує медзаклад укладати договір з НСЗУ чи брати участь у Програмі медичних гарантій. Він залишається незалежними у своїх бізнес-рішеннях.
Що обов’язково вносити в ЕСОЗ (навіть без договору з НСЗУ)?
Закон вимагає від усіх ліцензіатів, які провадять медичну практику, вести в електронному обліку таку документацію:
медичні висновки про народження та про тимчасову непрацездатність (МВН та МВТН);
е-Рецепти (на ліки та медичні вироби);
записи про рецепти на медвироби, що підлягають реімбурсації;
медичні записи, на підставі яких формуються медвисновки та е-Рецепти;
записи про направлення та рецепти щодо надання медичних послуг у межах Програми медичних гарантій або іншої програми, що фінансується з держбюджету;
записи про направлення, у т.ч. з метою проведення розширеного неонатального скринінгу новонароджених;
результати реабілітаційного обстеження, реабілітаційні втручання, зміни до медичних записів індивідуального реабілітаційного плану.
Робота в ЕСОЗ — це про зручність, доступ до даних та відповідність ліцензійним вимогам. А чи працювати з НСЗУ — вирішувати лише медзакладу.
Детальніше: https://bit.ly/4a2Vcnv
