ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТЕБ ТА НС ВІДБУЛОСЬ В БОЛГРАДСЬКІЙ РВА
Сьогодні в Болградській районній державній (військовій) адміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, яке пройшло під головуванням в.о. голови Болградської РВА Валерія Єребакана, за участю заступника, керівників структурних підрозділів Болградської РВА, представників ДСНС, поліції, Держпродспоживслужби та представників відділів освіти громад Болградського району.
На початку засідання начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології Болградської РВА Аркадій Радулов доповів про підсумки проходження опалювального сезону 2023/2024 в Болградському районі. Згідно з розпорядженням голови Болградської РВА опалювальний сезон розпочався з 20 листопада 2023 р. з урахуванням кліматичних умов. Протягом осінньо-зимового періоду усі заклади соціальної сфери опалювалися, за виключенням 3 закладів дошкільної освіти Кубейської сільської ради у зв’язку з сезонним режимом роботи. Загальна потреба у генераторах об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-культурної сфери району складає 334 од, у наявності – 264 од, що становить 79%. Продовжується робота з благодійними організаціями та фондами щодо збільшення кількості генераторів.
З метою раціонального використання обмежених енергетичних ресурсів, видано розпорядження голови Болградської РВА яким рекомендовано завершити опалювальний сезон 28 березня 2024 року.
За результатами доповіді міським, селищним, сільським головам рад району було доручено сприяти виконанню розпорядження голови Болградської РВА «Про підготовку об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років».
Про організацію та проведення спеціальних об’єктових навчань, тренувань з питань цивільного захисту на підприємствах, установах та організаціях Болградського району доповів Борис Міхальчан – начальник Болградського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області. На 2024 рік заплановано 16 спеціально об’єктових навчань/тренувань, а саме: 6 спеціально об’єктових навчань з них станом на 27 травня 2024 року проведено 1 спеціально об’єктове навчання було залучено 12 працівників підприємства. Спеціально об’єктових тренувань спеціалізованих служб цивільного захисту та формувань цивільного захисту заплановано 10 станом на 27 травня 2024 року проведено 3 залучено 96 працівників підприємства.
Також начальник Болградського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області ознайомив присутніх зі станом забезпечення протипожежного захисту нового врожаю і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах сільськогосподарського виробництва на території Болградського району у 2024 р. Тому члени комісії ТЕБ та НС доручили посадовими особами сільськогосподарських підприємств забезпечити наявність транспортних засобів з постійно причепленою важкою дисковою бороною для виконання протипожежних розривів. Також будуть створені комісії для проведення комісійних рейдів та відповідної масово-розяснювальної роботи в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю зернових. У випадку виявлення порушень Правил пожежної безпеки в Україні та Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, винних осіб притягати до адміністративної відповідальності.
Начальник відділу освіти, охорон здоров’я, культури та спорту Болградської РВА Тетяна Ведь розповіла про захисні споруди цивільного захисту в закладах освіти Болградського району. Для організації безпечного освітнього процесу в закладах освіти району облаштовано 76 захисні споруди. З них, 4 ПРУ та 52 НУ знаходяться на території закладів освіти, 20 НУ розміщено поблизу. 12 НУ облаштовано на першому поверсі закладу відповідно до вимог ДСНС. Загальна місткість захисних споруд – 19931 особа. Кількість здобувачів освіти -13327, педагогічних працівників – 1649.
Наявність укриттів майже у всіх закладів загальної середньої освіти дозволило проводити навчальний процес в очному форматі в 72 закладах освіти. Лише в 6 закладах була продовжена дистанційна форма навчання.
Для забезпечення прав дітей на доступність здобуття дошкільної освіти, їх розвиток, виховання та навчання відповідно до вимог Закону України «Про дошкільну освіту» на території району функціонують 78 дошкільних закладів, з них – 30 самостійних та 48 структурних підрозділів ЗЗСО. Облаштовано відповідно до вимог цивільного захисту 53 захисні споруди. З них 2 ПРУ та 51 НУ. В 16 ЗДО облаштовано НУ на першому поверсі. Захисні споруди закладів освіти забезпечені меблями, санвузлами, засобами зв’язку, первинними засобами пожежогасіння, медикаментами, питною водою, електропостачанням (в тому числі – резервним), опаленням.
Міським, селищним, сільським радам доручено в закладах освіти, де захисні споруди облаштовані на першому поверсі, розглянути можливість розміщення відповідних укриттів у цокольних та підвальних приміщеннях. У разі відсутності такої можливості, вжити заходи з забезпечення проведення навчання в очній формі.
За результатами засідання комісією надані відповідні доручення головам міських, селищних та сільських рад району, керівникам структурних підрозділів Болградської РВА та територіальним органам виконавчої влади району.