1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА...

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА 09.00 10 ТРАВНЯ 2022 РОКУ ЩОДО СИТУАЦІЇ В БОЛГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ

Шановні мешканці району! Болградська районна військова адміністрація повідомляє, що за минулу добу по  Болградському району нанесено 2 ракетних удари.

8 травня внаслідок ракетного удару по м. Арциз частково було пошкоджено трансформаторну підстанцію, після чого в місті виникли проблеми з енергопостачання та водозабепеченням. Знеструмлено 6 населених пунктів: м. Арциз, с. Теплиця, с. Мирнопілля,
с. Павлівка, с. Зелена Балка, с. Долинівка.  

9 травня було нанесено ракетний удар по с. Павлівка. Наслідки обстрілу встановлюються.

У зв’язку з цим, начальник Болградської районної військової адміністрації Геннадій БАМБУРА спільно з комендантом Болградського району Олександром ДЕМ’ЯНОВИМ виїхали до м. Арциз, де провели робочу зустріч з Арцизьким міським головою Сергієм ПАРПУЛАНСЬКИМ та керівництвом АТ “ДТЕК” Одеські електромережі з питань швидшого відновлення електропостачання до Арцизької, Теплицької та Павлівської ОТГ.

На даний час в знеструмлені населені пункти  питна вода подається за встановленим графіком. Також організовано 16 пунктів зарядки гаджетів. Медичні заклади працюють у звичайному режимі на автономному енергозабезпеченні. Роботи щодо відновлення електропостачання проводяться в прискореному режимі.

Згідно з розпорядженням військового командування, на території Арцизької, Теплицької та Павлівської ОТГ правоохоронними та спеціальними органами України проводяться планові контрдиверсійні заходи. Зазначені заходи проводяться з метою захисту цивільних осіб, військових та цивільних об’єктів від нападу; виявлення та знешкодження диверсійних груп РФ; відпрацювання інших завдань, пов’язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану.

На постраждалих територіях промислові, сільськогосподарські, комунальні підприємства  працюють частково – на генераторах. На інший території зазначені підприємства та об’єкти оптової та роздрібної торгівлі працюють стабільно. Також в районі працюють усі медичні заклади.

Населення Болградського району частково забезпечено основними продуктами харчування, санітарно-гігієнічними засобами. Серйозних перебоїв із постачанням продуктів немає. На автозаправних станціях району  спостерігається нестача палива.

В районі продовжується робота щодо створення матеріального резерву продовольства для потреб населення району. В кожної ОТГ Болградського району створені логістичні центри. Координаційний штаб з гуманітарних  та соціальних питань при Болградській РВА отримує від вітчизняних та міжнародних донорів гуманітарну допомогу.

7-8 травня до Штабу надійшло 22 тони гуманітарної допомоги від благодійного фонду IBC. Крім цього допомога надійшла від донорів м. Львів – медичні препарати, одяг, засоби гігієни та продукти харчування.  У штабі працюють три пункти видачі. Кожен день внутрішньо-переміщеним та малозабезпеченим особам видається одяг, дитяче харчування та підгузки.

Активно проводиться робота щодо реєстрації внутрішньо-переміщених осіб. На сьогоднішній день  в Болградському районі зареєстровано  8502 внутрішньо-переміщених особи, в тому числі діти – 4375, особи з інвалідністю – 144. Довідки отримали 7899 ВПО.

У Болградській районній військовій адміністрації працює Кол-центр для збору інформації щодо потреб та пунктів розміщення внутрішньо-переміщених осіб в районі. Громадами району визначено 706 вільних місць для тимчасового розміщення внутрішньо-переміщених осіб.

В районі продовжують працювати пункти прийому гуманітарної допомоги військовослужбовцям, загону територіальної оборони, внутрішньо-переміщеним особам  та мешканцям нашого району, які потрапили до складних життєвих обставин. Активно проводиться волонтерська діяльність, жителі району збирають допомогу всім, хто її потребує.

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОН – ЦЕ УКРАЇНА!

НАЧАЛЬНИК БОЛГРАДСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ГЕННАДІЙ БАМБУРА