1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОГРАМУ ЕКОНОМІЧНОГО І...

ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОГРАМУ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

За поданням Болградської районної державної (військової) адміністрації сьогодні було представлено Програму економічного і соціального розвитку Болградського району. Розглянуто було Програму депутатами Болградської районної ради на засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, економічного розвитку територій, регіонального та міжнародного співробітництва, інвестицій та підприємництва.

В засіданні взяли участь заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський та заступник голови Болградської районної державної (військової) адміністрації Олександр Іорданов.

Програма економічного і соціального розвитку Болградського району – це досить великий документ, що охоплює усі важливі напрями життєдіяльності району. Необхідність в Програмі теж давно назріла, на що звертали увагу і раніше депутати райради.

Основні тези нової Програми виклала начальник відділу економіки та агропромислового розвитку Болградської районної державної (військової) адміністрації Світлана Вербанова.

Програма розроблена з метою створення необхідних економічних і організаційних умов для реалізації державної політики в короткостроковій перспективі. Відповідає стратегічним та операційним цілям, напрямам Державної Стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, Стратегії розвитку Одеської області на період 2021-2027 роки. Програма базується на основних заходах Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2024 рік.

У Програмі наведено аналіз та тенденції економічного і соціального розвитку району за 2023 рік на підставі даних державної статистичної звітності, бюджетних організацій та інших джерел, визначені актуальні питання та основні завдання економічного і соціального розвитку району на 2024 рік.

В Програмі проведено аналіз економічного і соціального розвитку району за 2023 рік, а також наведено цілі, пріоритети та прогноз соціально-економічного розвитку.

Найприоритетнішим завданням соціально-економічного розвитку району є підтримка Сил оборони і безпеки, а також допомога ветеранам та членам їх сімей.

Планується, що обсяг реалізації промислової продукції в Болградському районі в 2024 році складе 1 540 000,0 тис. грн, та зросте у порівнянні з очікуваним показником за 2023 рік на 10 %.

Обсяг виробництва зернових і зернобобових культур у підприємствах району в 2024 році складе 450 000 тон. Темп росту до 2023 року складе 103,4 %.

Також прогнозується підвищення показників по інших напрямках.

Загалом, очікувані результати реалізації пріоритетних завдань і досягнення поставлених цілей в Програмі:

– збільшення обсягів реалізації промислової продукції на 10 %, що складатиме в 2024 році 1 540 000 тис. грн;

– збільшення обсягів капітальних інвестицій на 15 %, що складатиме в 2024 році

220 000 тис. грн;

– зростання розміру середньомісячної пенсії на 12 %, що складатиме в 2024 році близько 4000 грн.;

– зростання середньомісячної заробітної плати на 13,2%, що складатиме в 2024 році 11 500 грн;

– працевлаштування у всіх сферах економічної діяльності в 2024 році 1100 осіб, що на 6,3% більше ніж в 2023 році;

– розвиток Геопорталу відкритих даних району.

Програму економічного і соціального розвитку Болградського району депутатами прийнято до відома та винесено на розгляд 20 сесії Болградської районної ради. Сесія відбудеться 18 квітня.

За інформацією Болградської районної ради