1. /
  2. Новини
  3. /
  4. З 16 ЛИПНЯ 2024...

З 16 ЛИПНЯ 2024 РОКУ МОВА МІСЦЕВИХ ДРУКОВАНИХ МЕДІА – УКРАЇНСЬКА

Рівно за три місяці, 16 липня 2024 року, для друкованих медіа місцевої сфери розповсюдження набирає чинності стаття 25 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих медіа, зокрема містить вимоги щодо їх виготовлення, публікування та розповсюдження.

Так, відповідно до 25 статті мовного Закону:

🖇Наявність версії державною мовою для усіх друкованих медіа в Україні є обов’язковою. Якщо є версії іншими мовами, вони повинні мати однакову назву, зміст, обсяг та спосіб друку, а їх випуски – мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

🖇Розповсюдження за передплатою друкованих медіа, виданих недержавною мовою допускається за умови забезпечення можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

🖇Засновники (співзасновники) друкованих медіа зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номери (випуски) друкованих ЗМІ) державною мовою у порядку, визначеному законом.

🖇У кожному місці розповсюдження (газетні розкладки в метро, на вокзалах, у супермаркетах, на АЗС тощо) друковані медіа державною мовою мають становити не менше 50% назв друкованих медіа, що розповсюджуються в цьому місці.

🖇У місці розповсюдження друкованого медіа, виданого недержавною мовою, розповсюджується такий медіа державною мовою.

Вимоги частин першої, другої та абзацу другого частини четвертої цієї статті не поширюються на друковані засоби масової інформації, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою, та на наукові видання, мова яких визначається статтею 22 цього Закону.

Обов’язковий примірник документів, передбачений частиною третьою цієї статті, у такому разі виготовляється, публікується і доставляється відповідною мовою.

ℹНагадаємо, норми статті 25 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” для друкованих загальнодержавних та регіональних медіа набрали чинності 16 січня 2022 року.