1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ЄДИНИЙ ДОКУМЕНТ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ

ЄДИНИЙ ДОКУМЕНТ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ

«В Україні для всіх військовозобов’язаних запровадять новий документ єдиного зразка», – повідомив речник Генштабу ЗСУ, полковник Юрій Глущенко.

▪️Наразі опрацьовується нормативно-правова база, за якою у рамках мобілізаційних заходів будуть видавати новий документ військовослужбовцям, резервістам та призовникам.

🔸Він окремо підкреслив, що старі документи також залишаються чинними, але в них будуть внесені відповідні відмітки.

▪️На цей час законом визначено, що кожен громадянин чоловічої статі віком від 18 до 60 років має носити при собі військово-обліковий документ (ВОД) і пред’являти його на вимогу представника ТЦК або поліцейського. Проте таких облікових документів багато, і вони різної форми.

«У нас зараз широкий спектр ВОД. Наприклад, ВОД для військовозобов’язаних, резервістів і призовників визначені указом президента, форма затверджена. А для чинних військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, СБУ, розвідувальних органів, ВОД встановлюються їхніми відомствами. Тому вони різної форми і формату. З метою уніфікації зараз розробляється постанова, яка визначить документ єдиного формату», – пояснив Глущенко.

🔸Після затвердження Кабміном постанова уряда про новий військово-обліковий документ набере чинності.

«Підсумовуючи: з набранням чинності постанови Кабміна громадянам, у яких немає ВОД, видаватиметься (новий) документ встановленого зразка. А ті, хто вже мають ВОД, які видані до набрання чинності законом, є дійсними», – зазначив представник Генштабу.