УКРАЇНА ОФІЦІЙНО РОЗПОЧАЛА ПЕРЕМОВИНИ ПРО ВСТУП ДО ЄС
У Люксембурзі відбулась перша Міжурядова Конференція між Україною та ЄС, що ознаменувала початок фактичних перемовин про членство України в Європейському Союзі.
Українську делегацію очолила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, як головний переговірник.
До учасників конференції через відеозв`язок звернувся Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль: «Сьогодні – історичний день. Історичний момент як для України, так і для ЄС. Для українців Європейський Союз – це про цінності та надію. Тисячі українців віддали своє життя за незалежну та європейську Україну. Я схиляю голову перед пам’яттю загиблих українських героїв. Схиляю голову в знак вдячності українським військовим за те, що цей день став можливим, за те, що дали можливість Україні розпочати цей переговорний процес, який зрештою приведе нас до членства в ЄС, – наголосив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. – Попереду ще багато роботи на шляху до вступу. Ми готові до неї. Ми продемонстрували, що можемо рухатися швидко і досягати неможливого. Сьогоднішня подія це чітко демонструє».
Вступну заяву від України представила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина:
«Початок переговорів щодо вступу України до ЄС є історичним моментом для українців, оскільки європейський вибір був одним з основних об’єднуючих чинників з моменту (часів) проголошення незалежності України, – наголосила урядовиця, – Україна розглядає процес приєднання до ЄС, як інструмент для трансформації та адаптації до стандартів, які вимагаються від усіх членів ЄС, а також для підвищення загальної ефективності та конкурентоспроможності, як ЄС, так і України на міжнародному рівні. Процес вступу є каталізатором значних економічних та політичних реформ в Україні».
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/449015173_873474261480625_127277324574299157_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=Pl1Q8b-Qe5YQ7kNvgHApP-v&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AYA9JCwU1QKnUjwtgItCpOyXNfSmlpIAjJzfuIq-28XI1w&oe=6681AAB8)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/449043140_873474284813956_2645868489663277871_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=ceEje3cHhB4Q7kNvgEri8C6&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AYAbzXA7YsERrhIKHOli87zWDxr9dyxcnV_E78WTx1UbzQ&oe=6681D1B7)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/449040277_873474321480619_1363828883270147503_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=7ftVdaTy5UoQ7kNvgEj6q33&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AYDLUrp9cckya4DJd0hQzc40zza6KybBUtxCBZ4rBGkOKA&oe=6681D353)
![](https://scontent.fods8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/449171516_873474224813962_673224547899660098_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=833d8c&_nc_ohc=OjEQvJLqXKcQ7kNvgG49edv&_nc_ht=scontent.fods8-1.fna&oh=00_AYBegIosf5i_EP6x_9TRHdHfVyNkvZZy3N_FJLj3Xv9h6Q&oe=6681BCAD)