ГЕПАТИТ В — НЕБЕЗПЕЧНЕ ВІРУСНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ ВРАЖАЄ ПЕЧІНКУ ТА МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ХРОНІЧНОЇ ХВОРОБИ, ЦИРОЗУ ЧИ НАВІТЬ РАКУ
Лікування хронічного вірусного гепатиту В може тривати пожиттєво, але йому можна запобігти завдяки вакцинації. Щеплення ефективно перешкоджає інфікуванню та появі хронічних наслідків у понад 90%. Захист зберігається щонайменше 20 років, а у деяких випадках — протягом усього життя.
Коли роблять щеплення?
Перше щеплення — у перші 24 години після народження, далі — за Календарем профілактичних щеплень.
Найбільшу загрозу гепатит В становить дітям до року. Саме у цьому віці існує 90 % вірогідність, що гепатит В перейде у хронічну хворобу. Ризик знижується, коли дитина стає старшою. За даними ВООЗ, приблизно у 30-50 % дітей, інфікованих у віці від 1 до 6 років, розвивається хронічний гепатит В.
Чому це важливо подбати про щеплення?
Вірус може передаватися від мами до дитини під час пологів.
Немовлята особливо вразливі до вірусу і в 90% випадків хвороба переходить у хронічну форму.
Вакцина — єдиний надійний спосіб захистити дитину.
За Календарем профілактичних щеплень дитина має отримати три дози вакцини: перше щеплення — протягом 24 годин після народження (ВООЗ рекомендує якнайшвидше вакцинувати новонароджених дітей проти гепатиту В); друге щеплення — у два місяці; третє щеплення — у шість місяців. Якщо дитина не була вакцинована вчасно, вакцинація проводиться за схемою «0-1-1», тобто друга вакцина вводиться через місяць після першої, третя — ще через місяць.
Не відкладайте захист на потім — зробіть щеплення вчасно!