У ЛІТНІЙ ПЕРІОД НА ПІВДНІ УКРАЇНИ, ЗОКРЕМА В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ, ЗРОСТАЄ РИЗИК ЗУСТРІЧІ З ОТРУЙНИМ ПАВУКОМ — КАРАКУРТОМ.
З кінця липня по вересень — період найвищої активності цих небезпечних павукоподібних. Найбільшу небезпеку для людини становить статевозріла самиця каракурта — вона має інтенсивно-чорне бархатисте тіло з кулястим черевцем до 2 см у діаметрі. Самці менші, з яскраво-червоними плямками, обрамленими білим кольором. Укус самця зазвичай безпечний, бо він навіть не здатен прокусити людську шкіру.
«Якщо людина постраждала від укусу каракурту, треба негайно звернутися до найближчого медичного закладу. Стан людини, яку вкусив каракурт, погіршується дуже швидко: з’являється загальна слабкість, біль у животі, лихоманка, пітливість, судоми, затримка сечовипускання. Це може бути небезпечно для життя», — застерігає фахівчиня.
За даними Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб, у 2024 році в Болградському районі вже зафіксовано один випадок укусу каракурта. Павуків та їхні кокони помічали і в інших районах області, включно з околицями Одеси.
Що робити при укусі? «Отрута каракурта руйнується при високих температурах. Якщо упродовж перших хвилин прикласти до місця укусу запалений сірник, це може полегшити стан постраждалого. Тому радимо завжди мати сірники при собі — на городі, на природі», — радить Вікторія Напханюк.
Рекомендуємо: працювати на присадибних ділянках у щільних рукавицях і закритому взутті; не залишати взуття на вулиці, особливо в затінку; регулярно перевіряти ділянки на наявність коконів і спалювати їх разом із сухою рослинністю.
Каракурт — це справді дуже небезпечна істота. Просте до