1. /
  2. Новини
  3. /
  4. 154 ЗАГОРЯННЯ СУХОСТОЮ СТАЛОСЯ...

154 ЗАГОРЯННЯ СУХОСТОЮ СТАЛОСЯ НА ВІДКРИТИХ ТЕРИТОРІЯХ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

З початку року тільки на відкритих територіях Болградського району сталося 154 загоряння сухостою, з яких 72 – у червні. Основні причини пожеж – нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем і навмисні підпали.

Наразі в регіоні триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Після жнив окремі громадяни та недобросовісні аграрії вдаються до підпалів стерні й сухої трави. За такі дії порушники притягуються до адміністративної відповідальності за статтями 77-1 (самовільне випалювання рослинності або її залишків) та 175 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки) КУпАП.

Нагадуємо!

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, відповідно до ч. 1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, карається штрафом:

на громадян – від 3060 до 6120 грн,

на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, згідно з ч. 2 ст. 77-1 КУпАП, штраф:

на громадян – від 6 120 до 12 240 грн,

на посадових осіб – від 21 420 до 30 600 грн.

Порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки, згідно зі ст. 175 КУпАП України, карається штрафом:

на громадян – від 1 700 до 3 400 грн,

на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 3 400 до 5 100 грн.

У разі знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом, настає кримінальна відповідальність, згідно з ч. 1 ст. 245 Кримінального кодексу України. Її санкція передбачає покарання:

штрафом від 91 800 до 153 тис. грн

або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років,

або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Правоохоронці закликають громадян бути відповідальними і дотримуватись норм чинного законодавства. У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте за номером спецлінії Державної служби з надзвичайних ситуацій – 101 або Національної поліції – 102.

Болградський районний відділ поліції Одещини