1. /
  2. Новини
  3. /
  4. ПРОЄКТИ З БЕЗБАР’ЄРНОСТІ МАЮТЬ...

ПРОЄКТИ З БЕЗБАР’ЄРНОСТІ МАЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ НЕ ЗУПИНЯТИСЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ, А ДЕЯКІ ЕФЕКТИВНО РОЗШИРЮВАТИСЬ – ОЛЕНА ЗЕЛЕНСЬКА

Про це йшла мова на Всеукраїнській нараді за ініціативи Олени Зеленської, участь в якій взяли представники Одеської обласної військової адміністрації разом з Начальником Максимом Марченком. В рамках наради презентовано всі розділи, з урахуванням викликів воєнного часу, «Альбому безбар’єрних рішень» — першого посібнику в Україні для проєктувальників публічних просторів. Представники міністерств та відомств обговорили шляхи реалізації проєктів з побудови безбар’єрного середовища, які представлено в Альбомі.

Зокрема, Перша леді наголосила, що у воєнний час безбар’єрність не просто залишається у фокусі, а й набула нового, ще більшого значення.

«Під безбар’єрністю ми розуміємо відсутність перепон для людини будь-якої статі, віку, в будь-якому стані – перепон для розвитку, освіти, роботи, комфортного життя. Зараз як ніколи раніше очевидно, що всім нам незалежно від віку, статі, матеріального становища, стану здоров’я потрібні рівні можливості – щоб евакуюватися, спуститися в укриття, вчасно отримати важливу інформацію, мати доступ до послуг, працевлаштуватися», – акцентувала Олена Зеленська.

Структура Альбому побудована на формуванні нової філософії та підходу до проєктування просторових рішень, що покликаний створити світ, максимально зручний для різних людей. В Альбомі описано принципи проєктування, а не алгоритм проєктування конкретної території, бо останній потребує враховування особливостей кожної локації й кожного двору: кількість мешканців, площу території, забудови на цьому місці.

«Ми створили цей посібник, щоб показати, як міське середовище може бути дружнім до усіх людей. Однак безбар’єрність під час війни — це й питання безпеки та реабілітації. Тому ми вирішили оновити Альбом, щоб ті, хто відновлюватиме наші міста після війни, дотримувалися принципів безбар’єрності. Пам’ятали, що відбудова вулиць і будинків — це, насамперед, їх зручність та доступність для усіх без винятку людей», — зазначила перша леді Олена Зеленська.

«Безбар’єрність під час війни — це не лише питання комфортного простору для всіх та кожного. Сьогодні це, у першу чергу, вимога безпеки, створення умов для тих, хто рятується від війни, хто потребує рівного ставлення та умов. Тому ми спільно з органами міського місцевого самоврядування та районними адміністраціями будемо працювати для покращення ситуації в цьому напрямку. Зокрема, всіляко сприяти реалізації інфраструктурних проєктів, щоб безбар’єрними ставали якомога більше просторів в громадах Одещини» – зазначив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.