В ОДЕСЬКІЙ ОВА ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ПРЕДСТАВНИКІВ ФЕДЕРАТИВНОЇ РЕСПУБЛІКИ НІМЕЧЧИНА НА ЧОЛІ З ДЕПУТАТОМ БУНДЕСТАГУ ШТЕФФЕНОМ БІЛЬГЕРОМ
Під час зустрічі обговорили питання щодо важливості експорту українського збіжжя як одного з факторів забезпечення глобальної продовольчої безпеки, роботу портів Одещини, які потерпають від постійних ракетних обстрілів ворога, підтримку сільгоспвиробників, які працюють в умовах війни, а також необхідність надійного захисту критичної інфраструктури шляхом отримання додаткової військової допомоги у вигляді засобів протиповітряної оборони.
«Вторгнення країни-агресора продовжує спричиняти величезні людські, соціальні та економічні втрати, а ворожі атаки спрямовані на цивільні обʼєкти енергетичної і транспортної інфраструктури. Ворог свідомо атакує портову інфраструктуру та зерносховища, вже пошкоджено та знищено сотні тисяч тон продовольства, близько 200 обʼєктів портової інфраструктури, зокрема морські торговельні порти Одеси, Чорноморська, Південного, також було атаковано портову інфраструктуру і зерносховища Дунайського регіону», – зазначив заступник начальника Одеської ОВА Андрій Фігель.
Постійні обстріли портової інфраструктури та зерносховищ переслідують лише одну мету – позбавити Україну експортних можливостей та знищити економічний потенціал нашої держави.
«Для Європи важливо, щоб українське сільське господарство продовжувало ефективно функціонувати та забезпечувати весь світ продовольством. Ми з величезною повагою ставимось до фермерів, які працюють в умовах війни, наражаючи себе на небезпеку», – наголосив Штеффен Більгер.
Також сторони обговорили питання щодо реалізації в Одеській області проєктів зрошувальних систем.
Одещина – один із найбільших аграрних регіонів України, обласною адміністрацією вживаються заходи щодо збільшення посівних площ завдяки фонду зрошувальних земель, яких в області 227 тис. га.
«Україна – це світова житниця і ми відчули гостру необхідність українського продовольства, коли перебували з візитом в країнах Африки, що потерпають від голоду та знаходяться на межі виживання. Багато українських земель сільськогосподарського призначення заміновані, а тому ми маємо допомогти Україні зробити ці землі знову придатними для вирощування продукції», – підкреслив Герман Фебер, голова Комітету з питань продовольства і сільського господарства Бундестагу.