1. /
  2. Новини
  3. /
  4. РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ...

РЕФОРМА ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Учора, 9 лютого 2023 року, відбулась стратегічна сесія «Реформа шкільного харчування: стратегічний розвиток в умовах війни та повоєнного відновлення України» за участі ініціаторки реформи Першої леді Олени Зеленської, Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлета, Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, а також Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Клода Вільда.

«Часто кажуть, що війна відібрала в кожного з нас, українців, рік життя. У такому разі можемо сказати, що вона, напевно, відібрала рік здорового повноцінного харчування у наших дітей. Якби не російський напад, певно, сьогодні ми говорили б уже про досягнення, ріст і зміни. Але. Наше досягнення вже те, що попри війну і всі випробування ми зараз таки тут і ми збираємося продовжувати», – відзначила перша леді Олена Зеленська.

Під час стратегічної сесії були представлені 4 напрями подальшої роботи, а саме:

Організація якісного харчування: закупівля та фінансування.
Відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Упровадження та дотримання системи НАССР.
Розвиток кадрового потенціалу.
Формування культури здорового харчування. Упровадження нових норм та меню.
«Нині майже 9 тис. шкіл продовжують освітній процес в очному та змішаному форматах, а отже, повинні забезпечувати наших дітей здоровою їжею. Ми намагаємося адаптувати меню та технологічні процеси приготування їжі у школах до викликів воєнного часу. Найскладніше зараз тим, хто працює на визволених територіях», – зазначив Сергій Шкарлет.

Попри війну важливим пріоритетом є продовження реформи харчування, соціальна підтримка учасників освітнього процесу, а також розвиток кадрового потенціалу. Для цього нині відбувається активне наповнення і розвиток порталу «Знаїмо». Крім того, у Бучі планується створити фабрику-кухню.

Також на засіданні були представлені результати аудиту ресурсів послуг у сфері психічного здоров’я, зокрема проаналізовано, які потужності має кожне міністерство, як вони використовуються та які є прогалини. Також було презентовано візію нової системи надання допомоги і комунікаційну стратегію до Всеукраїнської програми ментального здоров’я.