НОВОРІЧНІ СВЯТА ДОБІГАЮТЬ КІНЦЯ, А ОТ ДИТЯЧІ – ТРИВАЮТЬ ЦІЛИЙ РІК
У багатьох ТРЦ розважальні програми для малечі заплановані на кілька місяців уперед: з аніматорами, шоу мильних бульбашок або пригодами у пошуках … динозаврів!
Але чи кожен такий дитячий захід дійсно доступний для усіх маленьких гостей? Перевірити, покращити або аж адаптувати – ніколи не пізно. Як це зробити – підкаже Гайд безбар’єрних подій, створений у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Організації дитячих офлайн-заходів у ньому присвячений цілий розділ і особлива увага приділяється саме принципам рівності: аби однаково весело та комфортно почували себе усі діти – незалежно від наявності інвалідності, сенсорних чи будь-яких інших відмінностей.
Ще на початку підготовки слід залучитися підтримкою спеціалістів: педагоги-дефектологи, терапевти, логопеди мають досвід роботи з різними дітьми, тож їхні консультації точно не завадять.
Звісно, фізична доступність залишається серед головних аспектів: наявність пандусів, широких проходів, підіймачів – такий само must have, як і безбар’єрні вбиральні. Гігієнічна кімната для дітей теж має бути зручною абсолютно для усіх маленьких відвідувачів.
Ключовий аспект заходу – активності та ігри, які сприяють взаємодії різних дітей. Наприклад, можна створити невеличкі ігрові локації з сенсорними матеріалами та музичними інструментами. Або ж організувати квест, пройти який можна допомагаючи одне одному. Також існують безліч варіантів доступних гойдалок і атракціонів.
Не забуваймо про комунікацію: що відбувається під час заходу, які інтерактиви заплановані – теж мають розуміти усі. Допоможуть у цьому ілюстрації, візуальні та аудіопідказки, для дітей з порушеннями слуху та зору – письмове дублювання інформації, переклад жестовою мовою тощо.
Але якою б ретельною не була підготовка до заходу, завжди слід бути готовими відреагувати на індивідуальні потреби та знайти рішення тут і зараз.
Більше розкаже Гайд безбар’єрних подій, що доступний у двох форматах – книги, яку можна завантажувати – https://bit.ly/4diKCbJ, та як окремий розділ «Довідника безбар’єрності» – https://bit.ly/3wdrgnO.
Проєкт реалізується ГО Безбар’єрність за підтримки спільноти «Бізнес без бар’єрів», зокрема компанії Група ДТЕК, у співпраці з командою київського проєкту Кураж.