ВІДБУЛАСЬ СЕЛЕКТОРНА НАРАДА З ПИТАНЬ ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ДЕРЖАВНИХ СУБВЕНЦІЙ, ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ, ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ ТА ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНИХ ЗМАГАНЬ
За участі заступника голови ОДА Антона Шалигайла проведено розширену селекторну нараду з представниками районних військових адміністрацій, головами громад, керівниками органів управління освітою.
Початок календарного року диктує нам ряд завдань, спрямованих на покращення роботи освітньої галузі, попри складні умови воєнного часу. Одеській області, зокрема, передбачено ряд субвенцій з держбюджету, які потребують своєчасного і ефективного використання.Тож першочергово акцентував увагу колег на фінансуванні Нової української школи, закупівлі обладнання для осередків викладання навчального предмета «Захист України». Звернув увагу тих громад, які взагалі не використали кошти зазначених субвенцій, що є неприпустимим.
Серед надважливого – повноцінне збалансоване харчування школярів. Як ви знаєте, з минулого року всі учні 1-4 класів харчуються за рахунок держави безкоштовно, вартість обіду має становити 50 гривень. Ті заклади освіти, які беруть участь у Програмі ПРООН – 61 грн. В Одеській області це 141 школа у 32 ТГ.
Довів інформацію про своєчасне використання грошової допомоги від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) на поліпшення умов навчання в зимовий період. У Наказі МОН від 29.10.2024 №1533 затверджено перелік шкіл, в тому числі і 133 ЗЗСО Одеської області. Додатково кошти в січні отримають ще 38 шкіл, про що вже я повідомляв на своїй сторінці, тому детально зупинятися не буду.
Окремо проговорили порядок подачі в систему DREAM заявок на модернізацію харчоблоків та ремонт/будівництво укриттів. Ще раз зверніть увагу на наявність ПКД, експертизи, можливість співфінансування, дедлайни подачі проєктів та підтверджений статус заявки в системі “Відправлено на погодження в ОВА”. Бачимо поки одну громаду (два проєкти). Робоча група обласної військової адміністрації розгляне кожен об’єкт та виставить пріоритетність. Остаточний перелік, як і тогоріч, погодить комісія МОН та затвердить Постановою Кабмін. Варто додати, що три проєкти з оновлення харчоблоків на Одещині будуть завершені цьогоріч, адже їхня готовність складає понад 40%. Прошу врахувати, що співфінансування і на укриття, і на харчоблоки береться залежно від індексу податкоспроможності громади.
Щодо шкільних автобусів. Цьогоріч нашій області передбачено 11 799,00 тис.грн. Є зміни до Порядку та умов використання субвенції. Більш детально роз’яснено у Постанові Кабміну від 27.12.2024 №1518.
Заробітна плата педагогів: субвенція на січень-серпень Одеській області складає 4,4 млрд. гривень.Плюс на доплати педагогам закладів ЗЗСО виділено понад 283 млн. гривень. Кошти вже на рахунках.
Окрім того, 102 заклади загальної середньої освіти Одещини беруть участь в експериментальному проєкті щодо посилення безпеки освітнього середовища в умовах воєнного стану, що дасть їм можливість отримати відповідне державне фінансування на протипожежну безпеку, а також встановлення рамок на вході та ін. В Одеському районі це 69 шкіл, Ізмаїльському – 3, Білгород-Дністровському – 6, Подільському – 14, Болградському – 4, Березівському – 2, спеціалізовані заклади обласного підпорядкування – 4. Із повним переліком закладів можна ознайомитись у наказі МОН від 10.01.2025 року №33.
Також обговорили одне з найважливіших питань – формування мережі ЗЗСО, яка забезпечить здобуття профільної середньої освіти в регіоні. Перед громадами, депутатами органів місцевого самоврядування стоїть надзвичайно важливе завдання – реально оцінити можливості та врахувати особливості створення академічних ліцеїв на територіях. Від цього у подальшому залежатиме і фінансування з держбюджету. І взагалі долі дітей. Подумайте про доступ до якісної освіти та реальний вибір для учнів 10-12 класів! В центрі уваги має бути дитина, а не амбіції окремих можновладців. Тож очікуємо до 1 квітня 2025 року пропозиції щодо уточнення даних прогнозованої мережі.
В області триває реалізація проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». З приємністю відзначив Ізмаїльський та Подільський райони, які завершили територіальні етапи проведення змагань.
Інформації отримано дуже багато, завдань ще більше. Проте знаючи можливості наших освітян-управлінців, які іноді межують з надможливостями, не сумніваюся в ефективності прийнятих рішень та успішному виконанні всього наміченого. Ключове сьогодні разом. Соборні, бо єдині. Як ніколи. Це дратує ворога, а нас робить сильними. Пам’ятаймо і наближаймо перемогу тут, в тилу. Бо велика Перемога складається з маленьких, а Україна – з кожного з нас.